Startup Dergisi Kasım 2016

YAZILIMCI OLMAK İSTEYENLERE KARİYER VAADİ

startup dergisi 2016 kasım sayısı
Şenol Balo /EMS Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı EMS Yazılım olarak kuruluşumuzdan bu yana özel yazılımlarımıza ek olarak, MİKRO ERP ailesinin en büyük çözüm ortaklarından biriyiz. Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Yunanistan, Bulgaristan, Mısır, Fas ve Dubai’de de teknik destek ve danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. 2016 yılında kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümlerinde yerli ya da yabancı teknoloji tarafından müşterilere önerilen çözümlerin yetersizliğinden yola çıkılarak, Hızlı Yazılım Geliştirme Platformu OCTOPOD’u geliştirdik. EMS Yazılını Ar-Ge ekibinin 4 yıllık çalışması, 15 bin saati aşkın test ve uygulama, 100’ü aşkın implementasyon sonunda müşterilerin karşısına çıkmaya hazır hale gelen OCTOPOD sayesinde her şirket, artık kendi ERP modülünü geliştirebilecek.
Kullanmak için ileri seviyede yazılımcıya ihtiyaç duymayan OCTOPOD ile toplam 9 saatlik eğitimle herkes yazılım geliştirebiliyor olacak.
SORUNDAN ÇIKAN PLATFORM OCTOPOD sektör sorunlarından ortaya çıkan bir platform. Sektördeki hazır paket yazılımları müşterinin ihtiyacını tam olarak karşılamıyor, verimlilik yüzde 65’lerde kalıyor. Hazır yazılımın bir şirkete implemantasyonu ise 12-18 ay arası değişiyor. Bu esnada şirketin ihtiyaçları değişiyor. Hatta programları kullanmaya başlayan insan kaynağı değişiyor. Paket yazılımlar hantal, özelleştirilmiş yazılımlar ise yüksek bütçeli.
Eğitim süreci bambaşka bir problem. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için OCTOPOD’u geliştirdik. OCTOPOD yazılımcı olmak isteyen yeni mezunlar için ideal bir proje. Sektörde nitelikli eleman açığı var. Ayrıca çok ciddi bir sirkülasyon bulunuyor. Yazılım geliştirmek uzun bir süreç olduğu için mezunlar başka iş arayışında.
OCTOPOD, yazılımcı olmak isteyenlere de bir kariyer vaat ediyor. Sadece 9 saatlik bir eğitimle her yeni mezun, bir OCTOPOD yazılımcısı, bayisi haline gelebilir.
OCTOPOD sadece yeni mezunlar için değil girişimci olmak isteyenler için de bir fırsat. OCTOPOD bir hızlı yazılım geliştirme platformu olduğu için OCTOPOD Akademi’den alınacak bedelsiz eğitimin ardından girişimci OCTOPOD üzerinde istediği alana, sektöre, sürece göre kendisi yazılım yapabilir ve bunu bir ürün olarak satışa sunabilir. Bu yeni bir iş kolu.

Add Comment