tr-TR

Sabah Gazetesi 05.10.2016

EMS Herkesi Yazılımcı yapacak…

EMS Yazılım, süreç yönetiminde devrim yaratacak bir yazılıma imza attı. Kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümlerinde yerli ya da yabancı teknoloji tarafından, müşterilere önerilen çözümlerin yetersizliğinden yola çıkılarak 4 yılda geliştirilen Octopod Yazılım Geliştirme Platformu, 5 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçti. Sistem herkesin kolaylıkla yazılım yapabilmesine olanak sağlıyor. EMS Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, sektördeki hazır paket yazılımların müşterinin ihtiyacım tam olarak karşılayamadığını bu nedenle verimliliğin yüzde 65’lerde kaldığına değindi. Balo şunları söyledi: “ERPiıin ana hedefi, kaynakların etkin kullanımı. Mevcut yazılım ürünleri ile bu etkinliğin sağlanması söz konusu olamıyor. Çünkü, hazır yazılımın bir firmaya implemantasyonu 12-18 ayı buluyor. 

Bu esnada firmanın ihtiyaçları değişiyor. Hatta programları kullanmaya başlayan insan kaynağı değişiyor. Eğitim 7 dakikalık eğitimle herkes kendi yazılımını geliştirme imkânına kavuşuyor. 
süreci ise ayrı bir problem. Teknolojinin dili, firma çalışanların günlük hayattaki gerçekleri ile örtüşmiiyor. Mesela bir satış elemanı gün boyu yolda. Ve akşam 6 ya kadar tüm görüşme raporunu şirkete göndermesi lazım. 
Öznelleştirilemeyen programlarla bu süre çok uzuyor, raporlamalar aksıyor, verimlilik düşüyor. Bu sorunlarla yıllardır karşılaşıyoruz. Octopod’u buradan hareketle geliştirdik.” 


Sabah Gazetesi 05.10.2016 ile Benzer Yazılar

Startup Dergisi Kasım 2016
YAZILIMCI OLMAK İSTEYENLERE KARİYER VAADİ
Posta 05.10.2016
Yazılımcı Olma Fırsatı… Sistem sayesinde özellikle küçük ölçekli işletmeler kendi yazılımlarını geliştirebilecek. Yazılımcı olma fırsatı Yerli yazılım şirketi EMS, Octopod adlı özel bir yazılım…
Capital Kasım 2016
OCTOPOD YERLİ YAZILIMCIDAN GLOBAL ATAK EMS Yazılım’ın 5 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirdiği Octopod Yazılım Geliştirme Platformu, şirketlerin kendi ERP modülünü geliştirebilmesini sağlıyor…
Adres
  • Barbaros Mah. Palladium Tower No:42 Kat:10
    Ataşehir/ İstanbul
İletişim
Harita