tr-TR

Sabah Gazetesi 05.10.2016

EMS Herkesi Yazılımcı yapacak…

EMS Yazılım, süreç yönetiminde devrim yaratacak bir yazılıma imza attı. Kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümlerinde yerli ya da yabancı teknoloji tarafından, müşterilere önerilen çözümlerin yetersizliğinden yola çıkılarak 4 yılda geliştirilen Octopod Yazılım Geliştirme Platformu, 5 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçti. Sistem herkesin kolaylıkla yazılım yapabilmesine olanak sağlıyor. EMS Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, sektördeki hazır paket yazılımların müşterinin ihtiyacım tam olarak karşılayamadığını bu nedenle verimliliğin yüzde 65’lerde kaldığına değindi. Balo şunları söyledi: “ERPiıin ana hedefi, kaynakların etkin kullanımı. Mevcut yazılım ürünleri ile bu etkinliğin sağlanması söz konusu olamıyor. Çünkü, hazır yazılımın bir firmaya implemantasyonu 12-18 ayı buluyor. 

Bu esnada firmanın ihtiyaçları değişiyor. Hatta programları kullanmaya başlayan insan kaynağı değişiyor. Eğitim 7 dakikalık eğitimle herkes kendi yazılımını geliştirme imkânına kavuşuyor. 
süreci ise ayrı bir problem. Teknolojinin dili, firma çalışanların günlük hayattaki gerçekleri ile örtüşmiiyor. Mesela bir satış elemanı gün boyu yolda. Ve akşam 6 ya kadar tüm görüşme raporunu şirkete göndermesi lazım. 
Öznelleştirilemeyen programlarla bu süre çok uzuyor, raporlamalar aksıyor, verimlilik düşüyor. Bu sorunlarla yıllardır karşılaşıyoruz. Octopod’u buradan hareketle geliştirdik.” 


Sabah Gazetesi 05.10.2016 ile Benzer Yazılar

Dünya Gazetesi 05.10.2016
EMS YAZILIM. FİRMALAR İÇİN YENİ PLATFORM HAZIRLADI Octopod ile firmalar kendi yazılımını kendi yanacak Yirmi yılı aşkın süredir yazılım sektöründe faaliyet gösteren EMS Yazüım, firmalar için yeni bir…
Fortune Kasım 2016
İŞİ YENİDEN TASARLAMA ZAMANI TEKNOLOJİ dönüşüm Yürüyen mobilyalar, tasarım odakli yaklaşımın simgeleri. İŞİ YENİDEN TASARLAMA ZAMANI SAP Silicon Valley Labs’den çıkan bulut tabanlı kullanıcı deneyi…
Dünya İnşaat Kasım2016
Garanti Koza İT Direktörü Yalçın Aydın: “Müşteri memnuniyetinde planlama ve süreç yönetimi şart”
Adres
  • Barbaros Mah. Palladium Tower No:42 Kat:10
    Ataşehir/ İstanbul
İletişim
Harita