tr-TR

Dünya Gazetesi 05.10.2016

EMS YAZILIM. FİRMALAR İÇİN YENİ PLATFORM HAZIRLADI
Octopod ile firmalar kendi yazılımını kendi yanacak Yirmi yılı aşkın süredir yazılım sektöründe faaliyet gösteren EMS Yazüım, firmalar için yeni bir platform yaptı.


Kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümlerinde yerli ya da yabancı teknoloji tarafından, müşterilere önerilen çözümlerin yetersizliğinden yola çıkan Octopod Yazılım Geliştirme Platformu 4 yılda geliştirildi ve 4 bin saati aşkın test ve uygulama yapıldı. Octopod Yazılım Geliştirme Platformu, 5 Milyon TL’lik bir yatırım ile hayata geçti. Octopod’u kullanmak için ileri seviyede yazılımcıya ihtiyaç olmadığını ve her firmanın kendi ERP modülünü geliştirebileceğini vurgulayan EMS Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, toplamda 9 saatlik bir eğitimin sonunda herkes yazılım geliştirebileceğini belirtti.İnternet olan her yerden geliştirme platformuna erişilerek tasarım yapmanın mümkün olduğunu söyelen Balo, “En önemlisi yazılımcı bağımlüığını ortadan kaldırıyor. Bu sayede firma klasik metodlara oranla 6-20 kat arası bir hıza ulaşıyor. Kendine göre yazılımlarını yaratıp özelleştirebiliyor” dedi.
Verimlilik %65’i geçemiyor Sektördeki hazır paket yazılımların müşterinin ihtiyacını tam olarak karşüayamadığını, bu neI denle verimliliğin yüzde 65’lerde kaldığına değinen Balo, “ERP’nin ana hedefi, kaynakların etkin kullanımı. Mevcut yazılım ürünleri ile bu etkinliğin sağlanması söz konusu olamıyor. Neden? Çünkü, hazır yazüımm bir firmaya implemantasyonu 12-18 ay arası değişiyor. Bu esnada firmanın ihtiyaçları değişiyor. Hatta programları kullanmaya başlayan insan kaynağı değişiyor” diye konuştu.
Önümüzdeki dönemde Octopod Store projeleri olduğunu söyleyen Balo, şirketlerin geliştirdikleri çözümleri ve uygulamaları buradan satabileceklerini dile getirdi. Ürünün Ortadoğu’da birçok ülkede girdiğini belirten Balo, hedeflerinin İngiltere başta olmak üzere Doğu Avrupa pazarı olduğunu ifade etti.

 


Dünya Gazetesi 05.10.2016 ile Benzer Yazılar

Sabah Gazetesi 05.10.2016
EMS Herkesi Yazılımcı yapacak… EMS Yazılım, süreç yönetiminde devrim yaratacak bir yazılıma imza attı. Kurumsal kaynak planlaması …
Forbes Aralık 2016
Hızlı yazılım geliştirme platformu Octopod, şirketlerin tam kendilerine göre yazılım sahibi olabilmelerinin yolunu açıyor.
Fortune Kasım 2016
İŞİ YENİDEN TASARLAMA ZAMANI TEKNOLOJİ dönüşüm Yürüyen mobilyalar, tasarım odakli yaklaşımın simgeleri. İŞİ YENİDEN TASARLAMA ZAMANI SAP Silicon Valley Labs’den çıkan bulut tabanlı kullanıcı deneyi…
Adres
  • Barbaros Mah. Palladium Tower No:42 Kat:10
    Ataşehir/ İstanbul
İletişim
Harita